Jak zastrzec numer?

PIN

Podczas korzystania z różnego rodzaju urządzeń mobilnych typu telefony komórkowe możliwe jest zastrzeganie numeru w taki sposób, aby był on niewidoczny dla innych użytkowników. Numer telefonu można zakryć zarówno jednorazowo, jak i na stałe. Jak zastrzec numer odpowie nam pracownik serwisu telefonów w Warszawie – Express GSM.

Jak zastrzec numer jednorazowo?


Z całą pewnością wiele osób zastanawia się, jak ukryć numer telefonu. Jednorazowe zastrzeganie danego numeru telefonu jest stosunkowo proste. Przed wybranym przez nas numerem telefonu należy wpisać następującą kombinację cyfr oraz znaków: #31#. Wpisanie tego ciągu sprawi, że nasz numer stanie się niewidoczny dla odbiorcy i nie będzie przez niego znany.

Jak zastrzec numer na stałe?


W większości telefonów może być dokonane zastrzeżenie numeru na stałe. We wszystkich urządzeniach wykonuje się je dość podobnie. W „Ustawieniach” należy odszukać zakładkę „Ustawienia połączeń”. Z tej zakładki należy przejść do kolejnej, która nazywa się „Ustawienia dodatkowe”. Następnie należy wybrać zakładkę „ID odbiorcy” i użyć opcji „Ukryj numer”. Wykonanie ciągu tych czynności powinno sprawić, że nasz numer stanie się na stałe niewidoczny dla osób, do których dzwonimy.

Wady i zalet zastrzegania numeru


Zastrzeganie numeru posiada zarówno szereg zalet, jak i wad. Przede wszystkim główną zaletą zastrzegania numeru jest ochrona naszej prywatności. Dzięki temu niemożliwe będzie wykonanie do nas połączenia przez różne osoby, które nie są do tego powołane. Nikt kto nie powinien nie pozna w ten sposób naszego numeru i nie będzie nas niepokoić. Dotyczy to w szczególności różnego rodzaju przedsiębiorstw, do których dzwonimy w konkretnych celach i nie chcemy, aby potem nasz numer był przez nie wykorzystywany.

Jednakże zastrzeganie numeru może mieć także wady. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w obecnych czasach wiele osób nie odbiera telefonów od numerów zastrzeżonych lub ma zablokowaną opcję połączeń od nieznanych numerów. Sprawia to, że być może nie będzie możliwe dodzwonienie się do niektórych osób, z którymi planujemy porozmawiać.

You May also Like
Wymiana wyswietlacza w Samsung S8

Leave Your Comments