W jaki sposób można nakleić szkło hartowane na telefon?

PIN

Nowoczesne smartfony niestety nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego też warto je odpowiednio zabezpieczyć, aby nawet po wielu latach użytkowania prezentowały się bardzo okazale i w dalszym ciągu spełniały swoje zadania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak nakleić szkło hartowane na telefon, aby skutecznie zabezpieczyć ekran przed wymiana wyświetlacza s8, zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi – .

O czym należy pamiętać?

Osoby, które nie wiedzą jak założyć szkło hartowane na telefon w pierwszej kolejności powinny pamiętać o tym, aby przygotować odpowiednie miejsce pracy. Zadbać należy przede wszystkim o to, aby powierzchnia wyświetlacza przed naklejeniem nowego szkła hartowanego była idealnie czysta. Dokładnie należy wyczyścić nie tylko blat roboczy, ale również swoje ręce. Niestety nawet niewielkie ziarenko brudu, może znacząco zepsuć efekt naszej pracy. Warto wybrać takie miejsce w którym nie ma przeciągów i które jest dobrze doświetlone.

Perfekcyjne przygotowanie telefonu

Kolejnym krokiem jest oczywiście przygotowanie telefonu. W tym celu należy zdjąć z obudowy folie zabezpieczające i etui ochronne. Powierzchnia wyświetlacza powinna być dokładnie przetarta mokrą ściereczką, która zazwyczaj dołączona jest do szkiełka. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia monitorów komputerowych, dlatego też można je wykorzystać do wyczyszczenia ekranu. W dużej mierze to właśnie dzięki tym preparatom można błyskawicznie pozbyć się wszelkich drobinek kurzu. Dobrym pomysłem jest także wyczyszczenie całej obudowy na której także mogą znajdować się zabrudzenia.

Jak przykleić szkło hartowane na telefon od a do z

Profesjonalne szkło hartowane z obu stron pokryte jest specjalną folią ochroną. Przed usunięciem folii ochronnej warto wcześniej przymierzyć szkło do ekranu naszego telefonu, dzięki czemu upewnimy się czy naklejamy je odpowiednią stroną. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy odpowiednie otwory pokrywają się z otworami na głośnik albo obiektyw aparatu. Pierwszym zadaniem jest odklejenie folii zabezpieczającej, która jest oznaczona jako „1”. Następnie przykładamy szybkę hartowaną bezpośrednio od wyświetlacza tak, aby leżała ona po środku. W ten sposób dociskając ją do centralnej części będzie można równomiernie rozprowadzić klej. Następnie usuwamy folię oznaczoną numerem „2” i dociskamy szkło za pomocą suchej ściereczki. Wszelkie pęcherze powietrza należy wypchnąć spod szybki.

You May also Like
Jak powinno się dbać o smartphone?

Leave Your Comments